Araçların üzerine yapılan reklam uygulamasıdır. Bu işlem ilk olarak araba yarışlarında arabaları süslemek ve üzerine reklam almak amacıyla yapılmıştır. Araç giydirme terimi halk arasında araç üstü reklam veya araba giydirme olarakta kullanılır. Bu işlem cast folyo diye isimlendirilen yapışkanlı PVC ile yapılır. Bu yapışkanlı PVC cast folyunun kalınlığı 0.11 – 0.13 mm arasındadır.
Cast folyonun çok ince olmasının sebebi araç giydirme işlemi yapılırken aracın cam kanallarının içine ve oluklara rahatça esneterek yapışması içindir.
Araç kaplama işlemi yapılırken aracın temiz olması , ortamın son derece toz ve topraktan arınmış olması şarttır. Eğer aracın üzerinde başka bir cast folyo baskı varsa o sökülür ve alkolle temizlendikten sonra yeniden cast folyo baskı yapılır. Araç kaplama kısmı arka kısımdan ön kısıma doğru yapılmalıdır. Baskı yukarıdan aşağıya doğru yapılmalıdır. Kaplanacak olan baskı en az 2 gün boyunca dinlendirilmelidir.

Uygulanan kaplamadaki cast folyo iki yıl dayanmaktadır. Aynı zamanda baskı çerçevesinde laminasyon kullanılmasının önemi büyüktür. Laminasyon parlaklığı boyayı korumaktadır ve cast folyonun dayanıklılığını artırmaktadır.

Temsilciye Bağlan
Müşteri Temsilcisi
Selam !
Nasıl yardımcı olabilirim ?