Pilon tabelalar açık arazilerde, otoban kenarlarında, fazla yüksek olmayan tepelerde, site girişlerinde, park alanlarında bilgi ve yönlendirme amaçlı yapılan tabelalardır. Pilon tabela açık hava reklamcılığın vazgeçilmezleri arasında yer alır.

Pilon tabela uzak mesafelerden farkedilerek hem yeni müşterilere daha kolay ulaşmak isteyen hem de marka bilinilirliğini ve kurumsal kimlik algısını arttırmak isteyen müşteriler için üretilir. Pilon tabelalar totem tabelalar gibi 3-4 metre yükseklikte kurularak yapılır. Pilon tabelaların tasarım faliyeti yapıldıktan sonra grafiği vektör tabanlı programlarda hazırlanır. Hazırlanan grafiği alüminyum tabaklara geçirmek için bilgisayar sistemli lazer ve CNC gibi metal kesiciler kullanılır. Kırma ve kıvırma yerleri makinelerde şekillendirilerek yapılır.

Geniş bir etki alanına hitap edecek ise totem tabelalar, daha küçük bir alana hitap edecek ise pilon tabelalar tercih edilir.

TOTEM TABELA

Totem tabela açık alanlarda, şehirlerarası yollarda ve cadde kenarlarında kullanılan; uzaklığa göre boyutları ayarlanabilen bir reklam uygulamasıdır. Özellikle ışıklı olarak kullanılan bu tabelalar uzun bir direk üzerine kurulmuş çok büyük ölçülerde tabelalardır. Genellikle kurulacağı yere beton dökülür ve çelik borular üzerine oturtularak yapılır. Totem tabelanın yüksekliği, yola yakın olması ve uzak mesafelerden görülebilmesi diğer tabela türlerine göre daha fazla fark edilme avantajı sağlar.

Genellikle bu tabelaların yerden yükseklikleri 3-4 metredir. Tasarım fikri tamamlandıktan sonra grafiği vektör tabanlı programlarda hazırlanır. Hazırlanan grafiği alüminyum tabaklara geçirmek için bilgisayar sistemli lazer ve CNC gibi metal kesiciler kullanılır. Kırma ve kıvırma yerleri makinelerde şekillendirildikten sonra uygulamaya hazır hale gelir.

Totem tabelaların kendi içinde çeşitleri vardır. En çok kullanılanlar arasında ışıklı ve ışıksız tabelalar yer alır. Bu tabelaların maliyeti kısa vadede fazla görünse de uzun vadede oldukça karlı uygulamalardır.

Temsilciye Bağlan
Müşteri Temsilcisi
Selam !
Nasıl yardımcı olabilirim ?