Tabelaların birçoğunda dijital baskılama yöntemi kullanılmaktadır. Zaten baskılama olayı dijital alana girdikten sonra çok ileri yöntemler ve boyutlara ulaşmıştır. Baskı sektöründe kullanılan çoğu baskı yöntemi ve bu baskıların kullanıldığı tabelalar mevcuttur. Bunlardan birisi de ışıklı vinil germe tabelalardır.

Vinil yani branda önceki yıllarda çadır ve tente gibi yerlerin yapımında kullanılırken daha sonraları sağlam ve esnek yapısı vasıtası ile reklam sektöründe de kullanılmıştır. Baskı brandasının üzerine dijital baskı tekniğiyle istediğimiz resimleri baskılama yaptırabiliriz. Yukarıdaki vinil germe tabela tekniğinde ise üzerine dijital baskı yapılan vinilin malzemeye göre oluşturulmuş profile dört yanısıran gerilmesi ile önceden özel olarak alüminyum malzemeden yapılmış olan ve isteğe göre ister içine ışıklandırma sistemi yerleştirilmiş isterse ışıksız olarak hazırlanmış metal kasanın içerisine vinil baskının kapatılmasıyla elde edilmiş olan tabela çeşididir.

Vinil germe tabela yukarıyada bahsedilen kasanın üzerine düzgün bir şekilde monte edilir ve ister ışıklı ister ışıksız olarak kullanmak mümkün. Bu tabelalar fiyat olarak ışıklı olarak kullanılan ya da ışıksız olan tabelaya göre farklı fiyatlar almaktadır. Ancak büyük firmalar ve büyük markalar genelde dev bir ışıklı germe tabela kullanmaktadır. Daha ufak ölçekliler ise sade olanını tercih etmektedir.

Temsilciye Bağlan
Müşteri Temsilcisi
Selam !
Nasıl yardımcı olabilirim ?